Σάββατο 25 Ιανουαρίου 2014

Νίκη για γερά νεύρα!

Τρίτη νίκη για τον Δίων απέναντι στην σκληροτράχηλη ομάδα της Πύλου με σκορ 63-56 (51-51 η κανονικη διαρκεια).Μεγάλο ντέρμπι σε όλη την διάρκεια του, με την ομάδα της Πύλου να μπαίνει πιο δυνατά στο παιχνίδι και να δείχνει τα δόντια της προς το τέλος  του ημιχρόνου ξεφεύγοντας με 7 πόντους .Ο Δίων έδειξε να προβληματίζει με την αποδοσή του,αυτό συνεχίστηκε και στο δεύτερο ημίχρονο με την διαφορά να φτάνει σε διψήφια νούμερα.Στα τελευταία πέντε λεπτά ο Δίων αρχισε την αντεπιθεσή του  και κατάφερε τελικά με δυο
εύστοχες βολές του ψύχραιμου Κώστα Μαρούκη να στείλει το παιχνίδι  στην παράταση .Στην παράταση ο Δίων με καλύτερη ψυχολογία μπόρεσε και βρήκε λύσεις ώστε να  κατακτησει μια πολυτίμη νίκη.

Δεκάλεπτα 14-18, 28-35, 36-42, 51-51 παράταση 63-56

Δίων (Δημόπουλος): Λαμπροπουλος 11, Κατσαρελας 2, Μανικας 12(1), Πετροπουλος Γ 1, Πετροπουλος Ι. 9(1), Βλάμης 6, Μαρούκης 8, ,Μιχαλοπουλος 13, Φραγκογιαννης 2,Μπακόλιας ,Μάνδαλος ,Παντελής

ΝΟ Πύλου (Δημητροπουλος)  Διακουμης Ι. 6(2) , Κοκκορης Ι 4, Φορτουνης , Ζευγιτης 8 ,Ανδρικοπουλος 3, Καλδης 8(1) , Αρβανιτης 3, ,Κοντοπουλος 6, Κοκκορης Κ 9(1), Διακουμης Γ.9

Το  άγαλμα της θεάς Νίκης βοήθεια μας...